Најновиот македонски филм „Спасовиот идентитет: Бегство во непознато“ доби три номинации за...

Најновиот македонски филм „Спасовиот идентитет: Бегство во непознато“ доби три номинации за Оскар

2559
СПОДЕЛИ

tuareg

Најновиот македонски филм „Спасовиот идентитет: Бегство во непознато“ реализиран од УБК Продукција доби дури три номинации за Оскар. Возбудливиот трилер кој ја опишува сагата на млад министер е номиниран во категориите: Најдобар филм од неанглиско говорно подрачје, Најдобар нем филм, како и за најдобра машка главна улога.

Ова е голем успех за македонската кинематографија а очекувањата од наредните филмски награди се неверојатно високи.

Инаку филмот „Спасовиот идентитет: Бегство во непознато“ е возбудлив трилер кој изобилува со тензија и пресврти, а во центарот на вниманието е заменик министер кој се наоѓа во драматични ситуации неможејќи да избега од вртлогот на љубовта, криминалот и државата. Главните ликови во филмот се дополнителен заменик министер, сдсмовски алфи, симпатична сопатничка, службен џип и злите криминалци албанци од Серава блиски до СДСМ.

Блокбастерот „Спасовиот идентитет: Бегство во непознато“ веќе се емитува во кино салите ширум земјава и бележи неверојатна гледаност.